• O projekte

• Naša škola bola vybraná medzi 100 škôl, ktoré boli zaradené do programu Slovenskej národnej galérie. Tento projekt je realizovaný  vďaka značke KIA. Kreativita je jej kľúčovou hodnotou a my sme radi, že sme súčasťou spolupráce, ktorá dáva tvorivosť do pohybu, ktorý inšpiruje. Dôvodom prihlásenia sa do projektu bolo vzbudiť kreativitu a výtvarné uvažovanie žiakov a inšpirovať sa pri tom svetom umenia.
        Škola získala krabicu plnú výtvarného materiálu v hodnote 300 € i možnosť konzultácií so SNG. Kreatívne sady sú určené na hodiny výtvarnej výchovy pre šikovných výtvarníkov zo 4.A. Obsahujú reprodukcie diel, námety na tvorivé a edukačné aktivity aj výtvarný materiál pre celú triedu.

GENERÁTOR INŠPIRÁCIE PRE I. STUPEŇ ZŠ - JAZYK OBRAZOV

OBSAH:

základné výtvarné výrazové prostriedky a kompozičné princípy si precvičíme s Fullom a Galandom – majstrami moderného umenia

AKTIVITY:
        metodický postup na tri výtvarné aktivity, námety na štyri krátke motivačné aktivity

MATERIÁL:
        kvalitné reprodukcie diel (A3), Ittenov farebný kruh, akvarelový papier, výkresy, akvarelové farby, pauzovací papier, papierové pásky, uhlový papier, tuš, drevené pierko, lupa, fixírka a papierové šablóny pre celú triedu a učiteľa / učiteľku

Projekt je inšpiratívnou výzvou zdokonaliť sa vo výtvarných technikách, zručnostiach  i výtvarnej teórii a zároveň výzvou stať sa výhernou triedou, ktorá bude odmenená celodennou tvorivou exkurziou do kaštieľa Strážky.