• Oznamy

Dôležitý oznam

Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že z dôvodu vysokej chorobnosti detí, Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Dolnom Kubíne, vydal rozhodnutie o prerušení prevádzky Materskej školy, Vavrečka 106  od zajtra, t.j. 15.02..2024 do 19.02.2024.

Prevádzka materskej školy sa obnoví až po jarných prázdninách, dňa 26.02.2024.

Ospravedlnenie dieťaťa z neprítomnosti v materskej škole

OSPRAVEDLNENIE DIEŤAŤA Z NEPRÍTOMNOSTI V MATERSKEJ ŠKOLE, KTORÉ PLNÍ POVINNÉ PREDPRIMÁRNE VZDELÁVANIE

Ak neprítomnosť dieťaťaktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie, z dôvodu ochorenia trvá najviac sedem po sebe nasledujúcich vyučovacích dní, neprítomnosť ospravedlňuje zákonný zástupca alebo zástupca zariadenia;

ak neprítomnosť takého dieťaťa z dôvodu ochorenia trvá viac ako sedem po sebe nasledujúcich vyučovacích dní, vyžaduje sa aj predloženie potvrdenia od lekára.

V čase mimoriadnej situácie, núdzového stavu alebo výnimočného stavu môže zákonný zástupca alebo zástupca zariadenia ospravedlniť neprítomnosť z dôvodu ochorenia bez lekárskeho potvrdenia aj v trvaní viac dní ako podľa druhej vety alebo tretej vety; počet dní určí ministerstvo školstva.“

OSPRAVEDLNENIE DIEŤAŤA Z NEPRÍTOMNOSTI V MATERSKEJ ŠKOLE, PRE KTORÉ NIE JE PRIMÁRNE VZDELÁVANIE POVINNÉ

Ospravedlniť neúčasť dieťaťa na výchove a vzdelávaní ale nie je potrebné potvrdenie od lekára.

VYHLÁSENIE O BEZINFEKČNOSTI PREDKLADÁ ZÁKONNÝ ZÁSTUPCA DIEŤAŤA:

-       vždy po neprítomnosti dieťaťa v materskej škole ktoré trvá dlhšej ako päť kalendárnych dní. Môžete si ho stiahnúť TU.

Krúžok anglického jazyka
         Každú stredu od 4. októbra 2023 bude v našej materskej škole krúžok anglického jazyka pod vedením Mgr. Natálie Kubašovej.

V čase od 14:30 – 15:30 hod. v predškolskej triede Včielky - nová budova.

Plavecký výcvik v materskej škole

Pre materské školy je prípravný plavecký výcvik pre deti od 3 - 6 rokov. Cieľom základného plaveckého výcviku je vybudovať pozitívny vzťah detí k vodnému prostrediu. Naučiť ich orientácii nad a pod vodou, skákať do vody nohami napred, splývať na prsiach i na znaku, vznášať sa v rôznych polohách, dýchať do vody v pokoji, v pohybe, pohybovať sa po dne bazéna, osvojiť si základné plavecké pohyby. Deti z našej škôlky si to naplno užili a veríme, že sa z plaveckého výcviku odniesli nové zážitky.

Čo sa deje za dverami v našej škôlke

Každý deň v našej škôlke je plný zábavy, hier a hlavne aktivít zameraných na celostný rozvoj dieťaťa.

Aktivity sú cielené a plnia sa počas celého dňa s využitím rôznych metód, stratégií a prostriedkov. Obdobie predškolského veku je veľmi dynamickou etapou, v ktorej dieťa prechádza množstvom vývojových zmien. Materská škola sa stáva miestom, kde je dieťaťu zabezpečená odborná starostlivosť a sú vytvorené podmienky na jeho telesný, duševný a sociálny rozvoj. Je to prvá inštitúcia, ktorá poskytuje dieťaťu systematickú, organizovanú a cielenú výchovu a vzdelávanie. Na to, aby učiteľka mohla vytvárať optimálne podmienky pre spontánne alebo cielené hry detí, musí hre v prvom rade porozumieť, aplikovať ju do edukačného procesu plánovaním a následne ju realizovať. Hra je nepochybne, jedna z možností, prostredníctvom ktorej deťom zabezpečujeme možnosť napredovania a rozvíjania sa. V hre nám dieťa odkrýva svoju identitu a zároveň zostáva samo sebou. Našim cieľom je, aby sa každé dieťa tešilo do škôlky a aby nadobudlo vedomosti v rôznych oblastiach.