• Zápis detí do 1. ročníka ZŠ

• Na lište Pre záujemcov v časti Budúci prváci nájdete všetky potrebné informácie.
            Elektronicku prihlášku nájdete TU. Súčasťou tejto prihlášky je tlačivo s podpismi oboch zákonných zástupcov, ktorú nájdete TU (príloha k elektronickej prihláške)
            V prípade akýchkoľvek otázok sa môžete informovať na tel. čísle 0911 969 118, 043/5522475 alebo
            e-mailom zsmsvavrecka@zsvavrecka.edu.sk

Usmernenie MŠVVaŠ k zápisu do 1. ročníka základnej školy a prijímaniu detí na vzdelávanie v základnej škole na školský rok 2023/2024 - TU.

• Kreatívny set Včielka Nelka

• Ešte v novembri 2022 sme dostali milý balík, ktorý obsahoval kreatívno - edukatívny set včielka Nelka. Súčasťou bol aj edukatívny materiál na webe, v ktorom žiaci nájdu audio prednášku o včelách, kreatívne pracovné listy pre ZŠ i MŠ, vedomostnú hru. Vďaka tomuto setu, ktorý spríjemnil a obohatil edukáciu o živote včiel, sa žiaci môžu dotknúť medzistienky, pozrieť peľové obnôžky, uvidieť včelí plást plný medu a ochutnať ho. Veľmi sme sa potešili, že vďaka podpore Žilinského samoprávneho kraja a nadácie KNL sme boli vybraní do pilotného programu podpory interaktívneho a zeleného vzdelávania. Ďakujeme za túto príležitosť. Sme Zelenou školou a v našom úsilí, aby sme ňou ostali naďalej, aktívne pokračujeme. Zelená škola je inšpiráciou, motiváciou a prostriedkom, ktorý pomáha prirodzene prenášať teoretické vedomosti o zodpovednom prístupe k nášmu životnému prostrediu do každodenného života. Tie potom môžu byť reálnym príkladom nielen pre školskú komunitu, ale tiež pre širokú verejnosť. Rôzne ekologické aktivity vo vyučovaní i mimo školy, sú dôkazom, že sme nastúpili na správnu cestu zmeny, ktorá vedie k zdravšej, "zelenšej" a aktívnejšej škole i spoločnosti..

Žiaci z Kolégia zelenej školy predstavili život včiel a včelárstvo formou náučného divadielka o včielke Nelke a jej včeľom živote svojim spolužiakom i kamarátom z materskej školy. Pri prezentácii o živote včiel, využili edukačnú pomôcku, kreatívno - edukatívny set včielka Nelka. Slovami včielky Nelky : „Sme veľká včelia rodina a kraľuje nám včelia kráľovná matka. Včielky robotnice majú veľa povinnosti: prvé 3dni života sú upratovačky, kŕmičky kŕmia kráľovnú a larvy, staviteľky plástov, spracovateľky, lietavky, pátračky a na konci života strážkyne.“ Osmičkový tanec, rojenie včiel, na čo slúži dymák, to všetko deti už poznajú. Prezentácia včelích produktov zmyslovým poznávaním a zároveň kreatívno - edukatívny set včielka Nelka, prostredníctvom ktorého mali všetci možnosť spoznať včielku všetkými zmyslami, bola sladkou medovou bodkou.

• Prváci- malí divadelníci

• V roku 1961 bol vyhlásený Svetový deň divadla a od roku 1962 sa každoročne oslavuje práve 27.marca. Je zdrojom zábavy, inšpirácie, informácií, poskytuje príležitosť vzdelávať sa a má schopnosť zjednotiť mnoho rôznych kultúr a národov.

Pri príležitosti oslavy tohto dňa si žiaci 1.A triedy pripravili pre svojich kamarátov z materskej školy dve divadelné predstavenia – Koza rohatá a jež a Pampúšik. Každý „herec“ zahral svoju rolu veľmi presvedčivo a s veľkou dávkou odvahy. Odmenou za ich skvelé herecké výkony bol potlesk i pekná farebná ceruzka. V žiakoch sa ukrýva i takýto druh talentu, ktorý budeme naďalej rozvíjať.