• Polročné vyhodnotenie výsledkov

• Milí žiaci, srdečne Vás pozývame užiť si karnevalový deň, ktorý zároveň uzatvára prvý polrok.

V stredu 31.1. sa tešíme na originálne a zábavné masky plné fantázie.

• Hviezdoslavov Kubín – školské kolo

• Literárna súťaž Hviezdoslavov Kubín má u nás už dlhoročnú tradíciu. Školské kolo sa uskutočnilo dňa 24.01.2024 a zúčastnilo sa ho 14 žiakov. Súťažilo sa v dvoch kategóriách – poézia a próza.  Na všetkých zúčastnených čakala sladká odmena a víťazi boli odmenení diplomom, knihou a veľkým potleskom. Do  okresného kolo  postupujú : Tamara Bronerská /4.A/ kategória poézia a Šimon Ferenčík /4.A/ próza. Blahoželáme všetkým recitátorom.

• Šaliansky Maťko

• Dňa 15.1.2024 prebehlo školské kolo súťaže Šaliansky Maťko. Súťažili v nej víťazi triednych kôl druhého, tretieho a štvrtého ročníka. Súťaž v recitácií povestí je u žiakov veľmi obľúbená. Súťaží sa v dvoch kategóriach. V I. kategórii, druháci a tretiaci,  1. miesto získal Ján Znak z 3.A , 2. miesto Maxim Stolárik z 2.A,  3. miesto  Dávid Hrkeľ z 3.A. V II. kategórii, štvrtáci a piataci, sa na 1. mieste umiestnila Paulína Juritková zo 4.A, 2. miesto získala Linda Veselovská zo 4.A. Súťažiacim gratulujeme. Výhercom držíme palce, aby nás v okresnom kole súťaže, ktorá sa uskutoční dňa 28.01.2024 v Námestove, reprezentovali čo najlepšie.

• Na krídlach predstavivosti – Lego essential

• Obľúbená hračka každého dieťaťa – LEGO. Tešíme sa, že do rodiny našich digitálnych pomôcok pribudla ďalšia a to  LEGO essential – vzdelávací systém, súčasťou ktorého sú rôzne lekcie. Každá obsahuje komplexné online osnovy s možnosťou rozšírenia o matematické, jazykové či umelecké úlohy. Zároveň ponúkajú hodnotiace rubriky a videá aj pre učiteľov. Hrať sa s LEGOM dáva možnosť žiakom uplatniť svoje kreatívne, manuálne zručnosti a pustiť fantáziu na 100 percent. Zároveň pomocou aplikácie zapoja do procesu aj svoje zručnosti v programovaní a dajú hre s legom ďalší rozmer. Takto ich výtvory ožijú, autíčka začnú chodiť, kolotoč sa bude krútiť, zvieratká sa začnú pohybovať a zábavný park ožije.