• Návšteva u škôlkarov

• „Sláva nám! Sláva nám! Sme prváci – dobrí žiaci, nie nejakí darebáci.“

Touto básničkou sa prváci prihovorili svojim kamarátom i budúcim spolužiakom z našej materskej školy. Pri návšteve škôlkarov sa predstavili milým divadielkom „O repke“. Zoznámili ich s maskotom Mimom, ktorý prvákov sprevádza od začiatku školského roka. Spolu s ním sa počas každého dňa tešili z vyučovania, učili čítať či  tvoriť pekné vety. Prváci svoj úspech v čítaní predviedli i škôlkarom čítaním z čítanky. Tí im za odmenu zaspievali a spoločné stretnutie ukončili veselým tancom.

• Čítajme si s porozumením

• V máji sme zrealizovali každoročnú súťaž ČÍTAJME S POZORUMENÍM. V každom ročníku sme spoznali víťaza. Srdečne blahoželáme Eliške Šnapkovej z 1.A, Rebeke Farbákovej z 2.A, Eme Stašákovej z 3.A a Denise Matkulčíkovej zo 4.A. Žiačky získali cenu v podobe peknej knihy. Dúfame, že ich bude motivovať do ďalšieho čítania.

• Naši škôlkari a školáci - SUPER SPARTANIA

• Zábavná a bezpečná prekážková dráha pre deti vo veku 4-14 rokov. Deti získavajú sebadôveru pri behaní s loptou, skákaní, šplhaní a plazení. Aj kamaráti z našej škôlky Zachej Vojtechovský a Teodor Chajdiak sa zúčastnili tejto disciplíny. Vybrali sa s rodičmi do Šamorína, kde na nich čakalo množstvo súťaži a zábavy, no nebolo to také jednoduché. Museli sa riadne popasovať, keď prekonávali niektoré prekážky. Super bolo na tom to, že spali v stanoch ako ozajstní skauti. Sila, vytrvalosť, rýchlosť, čas a medaily zo SPARTAN KIDS si musíte získať a nerozdávajú sa zadarmo. Teodor a Zachej si ich zaslúžili. Aj naši žiaci Viktor Chajdiak z 3.A, Eliáš Vojtechovský, Matúš Holienčin a Sebastián Poláčik zo 4. A. sa počas posledného májového víkendu zúčastnili tohto športového podujatia. Ukázali v ňom svoje výborné športové zručnosti a odniesli si nádherné medaily. Blahoželáme k úspechu.

• Deň ako maľovaný....

• Krásne počasie, zábava, hudba doliehajúca na všetky svetové strany.....Zážitok z plne prežitého dňa možno opísať tromi slovami „Super Deň detí!“ Zažili ho všetci, ktorí prišli do školy v piatok 3. júna. Priam nákazlivý smiech sprevádzal žiakov pri všetkých aktivitách: tancovaní, bicyklovaní, opekaní či hraní vonkajšieho Človeče, nehnevaj sa. Prednáška s policajtom p. Šándorom bola prípravou na jazdu bicyklom a kolobežke po novom dopravnom ihrisku. To sa žiakom i škôlkarom páčilo najviac. S jeho rozložením pomáhali pánovi školníkovi dobrovoľní hasiči i oteckovia našej školy. Mobilné dopravné ihrisko slávnostne otvorili prestrihnutím pásky pani riaditeľka Dana Serdelová so zástupkyňou pre MŠ a pán starosta Peter Kruižel za asistencie policajtov. Ihrisko bude školákom i deťom z materskej školy slúžiť na vyučovanie dopravnej výchovy i ako prevencia bezpečného správania sa na vozovke.

Autá hasičov a policajtov boli obrovským lákadlom nielen pre chlapcov, ale aj pre dievčatá. Veď kto by si nechcel vyskúšať sedieť v nich, či pozrieť sa na prácu pánov hasičov i policajtov zblízka?! V detských očiach patria tieto povolania stále medzi najobľúbenejšie. Vďaka skvelému prístupu dobrovoľných hasičov z Vavrečky i prítomných pánov policajtov, sa nimi aspoň na chvíľu skutočne stali. Zahasili požiar, prešli cez zadymené prostredie, spustili majáky... Vôňa opekaných špekáčikov, čerstvo upečeného perníka a výborného gulášu od pani kuchárok sa rozliehala celým školským areálom rovnako ako dobrá nálada. Misia Naj deň pre školský rok 2021/2022 bola splnená. Tešíme sa a ďakujeme všetkým, ktorí sa na tejto milej akcii spolupodieľali. Naozaj sa vydarila.

• 3D tlačiareň

• Medzi nové a zaujímavé technológie, ktoré využívame v škole, patrí aj 3D tlačiareň. Na hodinách informatiky a krúžku Hráme sa s novými technológiami sa žiaci najskôr zoznámili s programom skrimarket. Naučili sa v ňom vytvoriť si model a následne ho potom vytlačili na 3D tlačiarni. Žiaci sa naučili v programe veľmi rýchlo pracovať, pretvárať rôzne predmety a navrhovať 3D návrhy. Už druháci nás milo prekvapili a vytvorili krásne návrhy. Naši najstarší žiaci si vytlačený návrh odnesú domov ako darček a spomienku na školu.