• Mikulášku, dobrý strýčku, modlím sa ti modlitbičku.....

• Tento rok nás navštívil Mikuláš bez obmedzení. Stretnutie s ním sa konalo aj v kultúrnom dome v nedeľu, dňa 4.12.2022. Program detí a žiakov našej školy bol pripravený pre všetkých, ktorí v tento deň prišli privítať Mikuláša. V kultúrnom dome zavládla predvianočná atmosféra a nenaladiť sa na Vianoce sa jednoducho nedalo. Básničky, pesničky, vinše a tance účinkujúcich potešili a naplnili srdiečka prítomných radosťou z blížiacich sa najkrajších sviatkov. Mikuláš sa so žiakmi stretol aj v škole. Za milý program ich odmenil balíčkami plnými sladkosťami zo ZRPŠ a darčekom zo školy. Čertík ich zas preveril, či poslúchajú a radi sa učia. December je pre všetkých  najkrajším mesiacom v roku. Želáme Vám v tomto predvianočnom období veľa lásky, zdravia a pokoja. Nech máte toľko radosti ako je vločiek na zemi, keď nasneží.

• Prerušenie výchovno-vzdelávacieho procesu v MŠ

• Riaditeľka ZŠ s MŠ Vavrečka 204 oznamuje, že z dôvodu pretrvávajúcej vysokej chorobnosti detí v MŠ, po doporučení RÚVZ v Dolnom Kubíne a na základe §150 ods. 5 zákona o výchove a vzdelávaní ( školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, v súlade s bodom č. 3 rozhodnutia ministerstva školstva číslo 2022/19036:1-A1810 zo dňa 15.08.2022 s účinnosťou od 1. septembra 2022 a so súhlasom zriaďovateľa Obec Vavrečka 203, s účinnosťou od 09.12.2022 do 13.12.2022 prerušuje výchovno-vzdelávací proces v MŠ Vavrečka. Prerušenie sa týka aj prevádzky školskej jedálne MŠ. Nástup detí do MŠ bude 14.12.2022 v stredu.

• Vianočná pohľadnica 2022

• Do súťaže sa zapojilo 290 škôl a školských zariadení zo Slovenska i Poľska a z konečného počtu 2900 prác odborná porota v dvoch kolách udelila v kategórii MATERSKÉ ŠKOLY

ZLATÉ PÁSMO(bez poradia - meno autora, škola a meno pedagóga) :

RUDOLF HOLUB, MŠ Vavrečka, Mgr. Tatiana Vlčáková

Gratulujeme. Z krásneho úspechu talentovaného výtvarníka Rudka z našej materskej školy sa veľmi tešíme. Ďakujeme všetkým, ktorí sa v tomto školskom roku zapojili do medzinárodnej výtvarnej súťaže Vianočná pohľadnica 2022. Väčšina prác detí bude vystavená v mesiaci december a január v mestách: Bratislava – západné krídlo Bratislavského hradu, Žilina – priestory Krajského úradu ŽSK, výstavné priestory v mestách: KD Námestovo, KD Trstená, OKS Dolný Kubín, výstavné priestory v Poľsku v mestách Bystra a Bielsko-Biala. Pohľadnice, ktoré nebudú súčasťou inštalovanej výstavy si tiež nájdu svojich adresátov a poputujú priamo k návštevníkom výstav. Oceneným autorom vianočných pohľadníc v jednotlivých pásmach bude zaslaný diplom s malou upomienkou.

• Deň počítačovej bezpečnosti

• 30. november je deň, ktorý má žiakom a všetkým pripomenúť potrebu chrániť svoje súkromie, osobné údaje a byť aj vo virtuálnom svete opatrní. Pri tejto príležitosti žiaci vytvorili propagačný plagát, ktorý detskou formou poukazuje na základné pravidlá bezpečného správania sa na internete. Na hodinách informatiky spoločne diskutovali a uvažovali o tom, ako sa majú vo virtuálnom svete správať.

Uvedené internetové stránky sa zábavným a zaujímavým spôsobom venujú tejto problematike:
            www.zodpovedne.sk
            www.bezpecnenainternete.sk
            www.ovce.sk
            www.unicef.sk
            Obsahujú množstvo hier, kvízov, testov či animovaných rozprávok pre každú vekovú skupinu. Žiaci ich poznajú a o dôležitosti opatrného správania sa na internete už vedia veľa.