• Milé kolegyne, pani učiteľky,

nech je sviatok Dňa učiteľov oslavou povolania, pre ktoré je nežné pohladenie, trpezlivosť, ústretovosť, pochopenie a láskavý prístup tými najvyššími prioritami pri odovzdávaní vedomostí. Ak je učenie hrou, radosť hnacím motorom a  tvorivosť krídlami, potom je škola tým pravým a výnimočným miestom pre dosiahnutie tohto cieľa.

Úprimne nám želám pevné zdravie, nemiznúci úsmev na tvári, žiakov a deti s odomknutými srdiečkami a nežnými slovami na perách "Moja najlepšia pani učiteľka"....

• Deň Downovho syndrómu

• Dňa 21. marca sa žiaci zapojili do „Ponožkovej výzvy“. Obuli si každú ponožku inú, čím vyjadrili sympatie a podporu ľuďom s Downovým syndrómom. Aj takto možno šíriť porozumenie, toleranciu a rešpekt k rozdielnosti.

• Divadelné predstavenie a návšteva knižnice z príležitosti mesiaca Marec – mesiac knihy

• V utorok 19.3. sa žiaci zúčastnili divadelného predstavenia v Dome kultúry v Námestove, ktoré si pre nich pripravila ZUŠ - Pierot. V hre s názvom Alica v krajine zázrakov  stvárnila hlavnú úlohu naša žiačka zo 4.A, Linda Veselovská. Predstavenie sa všetkým veľmi páčilo. Jediné, čo žiakom prekážalo bolo podľa ich slov to, že vystúpenie trvalo tak krátko. Po jeho skončení sa žiaci presunuli do priestorov Mestskej knižnice Domu kultúry v Námestove, kde im spisovateľ a pracovník knižnice pán Jozef  Medard Slovík predstavil svoje knihy a odpovedal na zvedavé otázky. Pri čítaní vládla výborná atmosféra. Žiaci boli aktívni, spoločne si zaspievali aj ich obľúbené pesničky. Niektorí boli v knižnici v Námestove prvýkrát, preto im pani knihovníčka Danka Laštíková predstavila oddelenia knižnice i najnovšie tituly kníh. Zároveň im vysvetlila, ako si ich môžu prísť požičať a ako si môžu založiť čitateľský preukaz. Kultúrny a čitateľský utorok sa vydaril, naši mladí čitatelia si domov odniesli pekný zážitok.