• Plavecký výcvik

• V dňoch od 11. marca do 15. marca 2024 sa prváci a druháci zúčastnili základného plaveckého výcviku v Aquarelax Dolný Kubín. Výcvik viedli priateľskí a milí plavčíci, ktorí pomohli žiakom spriateliť sa s vodou a oboznámili ich so základnými technikami plávania. Žiaci sa veľmi tešili z každého stráveného dňa v bazénoch. Vo štvrtok si zmerali sily v plaveckých pretekoch a v piatok sa vybláznili na tobogánoch. Teší nás, že každý žiak urobil v plávaní pokrok a nikto nemal strach z vody. Za odvahu a zlepšujúce sa výkony si žiaci odniesli Mokré vysvedčenie a pekné odmeny. V zdokonaľovaní svojich plaveckých zručností budú pokračovať budúci rok.

• Predškoláci v škole

• V stredu 13.3. privítali školáci svojich budúcich spolužiakov z našej materskej školy a vo štvrtok 14.3.  zo súkromnej MŠ Lienka. Predškoláci sa tak na jeden deň stali ozajstnými žiakmi v škole a strávili v nej školácke dopoludnie. Zoznámili sa so školskými pomôckami, vyskúšali si učenie sa v triede, sedenie v laviciach, písanie na tabuľu, počítanie. Žiaci si pre svojich mladších  kamarátov pripravili zaujímavostí zo svojho školského života, rôzne aktivity, dali rady, ako sa stať pravými školákmi a obdarovali ich darčekom. Predškoláci sa oboznámili s priestormi školy a do svojho prvého zošitka si nakreslili to, čo ich baví, čo sa im páči. Všetkým sa  v škole páčilo, o čom hovorili aj slová pri odchode: ,,Ja tu chcem prísť už zajtra.“

• Projekt „Čítame pre radosť“

• Vďaka tomuto projektu sme získali finančný príspevok, z ktorého boli zakúpené rôzne knižné tituly. V triedach tak pribudli knižnice, kde si žiaci môžu nájsť svoju obľúbenú knihu a čítať ju aj počas prestávok. Nové police určené na odkladanie kníh vyrobil náš šikovný pán školník. Budeme sa tešiť, ak žiaci vyplnia svoj voľný čas čítaním aj mimo vyučovania a budú si čítať len tak pre radosť.

• Výtvarná VALENTÍNKA u nás opäť úspešná

• Aj v 7. ročníku okresnej výtvarnej súťaže Valentínka boli naši žiaci úspešní. V  I. kategórii, 6 - 8 rokov, získal 1. miesto Simeon Minárik z 1.A. V tejto kategórii bola zároveň za výtvarné diela udelená Cena poroty, ktorú získali Jakub Feranec z 2.A a Teodor Chajdiak z 1.B. V  II.kategórii,  9 - 12 rokov, nás úspešne reprezentovala práca, ktorú vytvorila  Linda Veselovská a získala 2. miesto. Tešíme sa z pekného úspechu a víťazom gratulujeme.

• Veľký úspech našich štvrtákov

• Témou tohtoročnej výzvy pri príležitosti Dňa bezpečného internetu, ktorú vyhlásilo Národné koordinačné stredisko pre riešenie problematiky násilia na deťoch bolo Šírme digitálne dobro.

Úlohou žiakov bolo spracovať túto tému z ich pohľadu a priniesť tak osvetu pre ostatných. Zo 100 zapojených škôl na Slovensku, z približne 3500 zúčastnených žiakov,  práve príspevok našich štvrtákov veľmi zaujal hodnotiacu porotu. Stal sa jedným z 13 vybraných, ktoré získali ocenenie. V apríli privítame členov Národného koordinačného strediska v našej škole, ktorí  osobne odovzdajú  cenné ohodnotenie i ceny žiakom. Vynaložené úsilie, čas a námaha vytvoriť originálne video, stál za námahu. Z tohto úspechu sa veľmi tešíme. Štvrtákom gratulujeme za skvelú reprezentáciu, za šírenie digitálneho dobra a zároveň dobrého mena našej školy.