• Projekt Záložka do knihy spája školy

• V našej škole je už tradíciou, že sme jeho súčasťou. Hneď na začiatku septembra sa púšťame do výroby originálnych záložiek. V tomto školskom roku sme tvorili na tému Môj literárny príbeh čaká na Tvoje prečítanie. Našou partnerskou školou sa stala škola z Českej republiky- Základní škola a Mateřská škola Třebotov. Žiaci sa od septembra môžu stretávať v knižnici, vyhľadávať knihy, ktoré ich možno na prvý pohľad zaujmú obalom alebo názvom, ale keď nazrú dovnútra, očaria ich ilustrácie a svet, ktorý im dovolí snívať, byť na chvíľu hrdinami rozprávok, bájok... Vtiahnutí do ríše fantázie boli, či chceli-či nechceli, všetci žiaci. Prváci sa skamarátili s Guľkom Bombuľkom, druháci sa dozvedeli o dobrodružstvách dvoch valachov Maťka a Kubka, tretiakom sa zapáčila kniha Ako sa snežienky takmer zbláznili. Štvrtáci sa v tomto školskom roku inšpirovali viacerými knihami - Naša mama je bosorka, Ako sa snežienky takmer zbláznili, Budkáčik a Dubkáčik. Žiakov  ŠKD zaujala kniha Zberný dvor od Branislava Jobusa a tiež básne s jesennou tematikou. Záložky boli plné žiackej originality a kreativity. Veríme, že vytvorené diela vytvoria úsmev na tvárach našich nových kamarátov. Vždy nás potešia zvedavé otázky našich žiakov: „Kedy bude otvorená knižnica? Kedy budeme mať školskú čajovňu?“

• Do školy na bicykli

• Milí rodičia, od 17.10.2022 opäť štartujeme s projektom Do školy na bicykli. Preto Vás prosíme, aby žiaci počas týchto dní prichádzali do školy na kolobežkách, bicykli alebo pešo. Pridajte sa k nám, ďakujeme.

• Pečený čaj z jesenného ovocia na zahriatie

• Všetko, o čo sme sa cez rok v záhrade starali, nám v jeseni začalo vzdávať vďaku v podobe sladučkých a zdravých plodov. Pitný režim sme v tomto sychravom a upršanom období obohatili o náš školský pečený čaj. Žiaci mali veľa práce: najskôr ovocie nakrájať na malé kúsky, potom plniť do sklenených pohárikov. Samozrejme musíme spomenúť, že pri tejto „voňavej“ práci im museli pomôcť tety kuchárky, ktoré čaj upiekli. Chutný a s láskou vyrobený pečený čaj si každý žiak odniesol domov. Obdarení boli aj ďalší - celý pedagogický a nepedagogický zbor v našej škole a škôlke, zamestnanci Obecného úradu vo Vavrečke aj zo Súkromnej škôlky Lienka. Všetci si mohli tento darček vychutnať v pohodlí svojich domovov.

• Milí rodičia,

zber papiera sa uskutoční v termíne od 17. 10. do 27.10.2022. Papier je najlepšie doviesť ráno ku železnej búde (za budovou ŠKD), kde ho preberie pán školník, ktorý zároveň zapíše jeho váhu. Po dohode s triednou pani učiteľkou môžete priniesť papier aj v inom čase. Ďakujeme za ochotu a porozumenie.